Prima victorie oficială din istoria HC Farul

Ieri, în Sala Sporturilor din Constanța, s-a disputat meciul dintre HC Farul și CSM Cimentul Bicaz, contând pentru etapa a 3-a din Divizia A la handbal masculin, Seria A. Superiori la toate capitolele, tinerii handbaliști constănțeni au obținut o victorie meritată și foarte convingătoare, prima într-un meci oficial din scurta istorie a clubului. Scorul a luat proporții încă din primele minute și doar în urma unei incredibile ratări pe contraatac, în ultimele secunde ale primei reprize, HC Farul a irosit posibilitatea de a intra la pauză cu o cifră rotundă de goluri marcate, 30, adică o medie de un gol pe minut! Oaspeții au oferit rareori o replică pe măsură, astfel că antrenorul gazdelor, Eden Hairi, a putut utiliza în repriza a doua alte formule de echipă și a testat diferite scheme de atac și apărare. Pe final, au primit șansa de a juca într-un meci oficial toți jucătorii din lot. Scor final: HC Farul Constanța – CSM Cimentul Bicaz 52-24 (29-12)