Săgeata Năvodari a încheiat la egalitate meciul disputat la Tulcea, cu echipa locală Delta

Tabela de marcaj a rămas neschimbată pe parcursul celor 90 de minute. Scor final Săgeata Năvodari – Delta Tulcea 0-0. Este prima remiză din istoria disputelor dintre cele două formaţii dobrogene. A fost un meci dificil şi pentru antrenorul năvodărenilor, Aurel Şunda, care nu a putut conta pe Florin Popa, Bold și Liviu – accidentați, şi Apostol și Diaby, suspendați. Cu toate acestea, Săgeata s-a dovedit periculoasă în ofensivă, în special după intrarea în teren a lui Becarov, în cea de-a doua repriză. În clasamentul Ligii secunde la fotbal, Delta Tucea ocupă poziţia a doua, iar Săgeata Năvodari se clasează pe locul patru. În runda a 10-a, echipele FC Botoșani, CF Brăila și Dinamo II stau, iar CS Otopeni și Sportul Studențesc se întrec în meci direct, pe terenul primei echipe.