marți, octombrie 22, 2019
Acasă > Sport > Astra a amuțit Giuleștiul

Astra a amuțit Giuleștiul

Echipa Astra Giurgiu a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), formația Rapid București, într-o partidă din cadrul etapei a 5-a a Ligii I de fotbal, disputată duminică seara.

Oaspeții au deschis scorul în finalul primei reprize, prin brazilianul De Amorim, care a fructificat o pasă în careu a ex-dinamovistului Laurențiu Rus (min.40). Astra și-a mărit avantajul în ultimele secunde de prelungiri (min.90+2), prin francezul Grandin, introdus pe teren în ultimul sfert de oră de joc, care a șutat imparabil la colțul lung al porții apărate de Bornescu.

De menționat că giuleștenii au evoluat mai mult de o repriză și jumătate în 10 jucători, după eliminarea fundașului Marian Stoica, pentru o intrare dură asupra lui Budescu (min.29).

Arbitri: Sebastian Colțescu (Craiova); asistenți: Miclos Nagy (Cluj), Bogdan Velicu (București); rezervă: Florin Dreve (Cluj).

Observator CCA: Irina Mîrț (București), observator :LPF: Mihai Stancu (București).

AGERPRES — editor: Mihai Dragomir

Sursă foto: captură Look TV