miercuri, noiembrie 13, 2019
Acasă > Sport > Champions League 2014 se apropie de final

Champions League 2014 se apropie de final

Dramatism, goluri spectaculoase, incertitudine, dar și erori comise de jucători și de arbitri. De toate au avut primele două partide din manșa secundă a sferturilor de finală din Champions League. S-au calificat pentru penultimul act al competiției Real Madrid și Chelsea, însă după mari emoții. La Dortmund, Borussia, lipsită de mai mulți titulari, a fost la un pas de  realizarea unei surprize uriașe. Învinși cu 3-0 în tur, nemții aveau deja un 2-0 după 37 de minute de joc. Ambele goluri i-au aparținut lui Reus. Au urmat clipe de coșmar pentru madrileni, care au avut de partea lor atât pe zeița Fortuna, cât și, în unele momente, brigada de arbitri. Scorul a rămas neschimbat până la final și, cu 3-2 la general, Real merge mai departe. La Londra, pe Stamford Bridge, PSG a fost la doar trei minute de o calificare istorică. Chelsea a deschis scorul prin Schurrle, în minutul 32, și a marcat golul izbăvitor în minutul 87, prin Demba Ba. Real și Chelsea vor fi vineri, 11 aprilie, în urna care va stabilii meciurile din semifinale , în timp ce Borussia și PSG părăsesc competiția fără să se fi făcut de râs, ba dimpotrivă.

Redactor: Nicu Dolea.