Craiova le poartă noroc celor de la CVM Tomis Constanța

Indiscutabil, a fost anul voleibaliștilor de la CVM Tomis Constanța. Aceștia au câștigat de o manieră categorică atât titlul național cât și Cupa României. De fiecare dată, evenimentul a avut loc în Polivalenta craioveană. În Final Four-ul Cupei, elevii antrenorului Martin Stoev au trecut fără prea mari probleme de Unirea Dej, în semifinale și de Remat Zalău, în ultimul act. De fiecare dată, scorul a fost 3-0. În finală, dobrogenii și-au adjudecat lejer primele două parțiale la 16 și 22. Setul trei a fost mai disputat, sălăjenii au condus până spre final, dar au cedat finalmente, scor 28 – 26 în favoarea tomitanilor. A fost a şaptea Cupă a României care vine la malul mării și al patrulea event din istoria clubului. Pentru voleibaliștii constănțeni urmează o vacanță mai mare, excepție făcând sportivii convocați la loturile naționale. Pentru sezonul viitor, prioritatea numărul unu o reprezintă Liga Campionilor dar și păstrarea celor două trofee la Constanța.