sâmbătă, 19 septembrie 2020
Acasă > Sport > CS Năvodari a câștigat în fața celor de la RCM Galați

CS Năvodari a câștigat în fața celor de la RCM Galați

Echipa de rugby CS Năvodari a încheiat sezonul regulat cu o victorie categorică, 40 -18, în fața celor de la RCM Galați. A fost cea mai reușită prestație a dobrogenilor de la promovarea în eșalonul doi. După un început ezitant, la pauză scorul a fost 12-8, elevii antrenorilor Cristi Husea și Cornel Suciu au trecut la cârma ostilităților și victoria lor este cât se poate de meritată.

“E o victorie binemeritată. Echipa s-a mișcat extraordinar, meciul a fost foarte deschis. Cu toate că am început jocul timorați, am marcat foarte mult după prima repriză și am câștigat.„ a declarat Cornel Suciu, antrenor CS Năvodari.

Săptămâna viitoare începe Play- out-ul al cărui program se va stabili luni, la sediul Federației Române de Rugby. În această fază a competiției se pornește de la zero, iar obiectivul echipei năvodărene este evitarea retrogradării. Prestația bună din meciul cu gălățenii le alimentează speranța că vor reuși să-și atingă obiectivul.