Acasă > Sport > Eliza Samara a fost desemnată, de curând, cea mai valoroasă sportivă a județului Constanța

Și în clasamentul întocmit de Federația Română de tenis de masă, constănțeanca s-a clasat pe primul loc, poziție pe care a deținut-o și în 2011. Au contat în desemnarea ei cele două titluri continentale, dublu fete alături de Daniela Dodean și dublu mixt, cu Andrei Filimon, dar și locul secund obținut la Cupa Mondială și la optimile de finală de la Jocurile Olimpice de la Londra. Samara a fost urmată pe podium de Adrian Crișan și Daniela Dodean. Dobrogeanul Andrei Filimon s-a situat pe locul 5. Sportiva legitimată la CS Farul Constanța este pregătită de antrenorul emerit Viorel Filimon. Până pe 8 ianuarie, Eliza Samara se va pregăti la Constanța, după care va pleca în Turcia, urmând să joace în cupele europene pentru Fenerbahce Istanbul.