Eșec pentru CSU Neptun Constanța

Formația de handbal feminin CSU Neptun Constanța a suferit al doilea eșec consecutiv în Liga Națională. Elevele antrenorilor Ion Crăciun și Florin Cazan au cedat în Capitală, scor 19 – 35, în confruntarea cu CSM București. Dobrogencele s-au ridicat la valoarea adversarelor doar în prima repriză. La pauză, gazdele conduceau cu 14 – 10. În partea secundă, pe teren a fost doar o echipă și aceea s-a numit CSM. Pentru formația constănțeană cele mai multe goluri au fost marcate de Andreea Enescu, 4 reuşite. Fără achiziții importante și cu un lot redus numeric, CSU Neptun acuză din plin impactul cu primul eșalon și va fi greu să evite retrogradarea. În etapa următoare, sâmbătă 21 septembrie, dobrogencele vor juca la Constanța, cu HCM Roman, o formație aflată în mare formă la început de sezon.