luni, noiembrie 18, 2019
Acasă > Sport > Farul Constanța a suferit primul eșec din retur, la Tulcea

Farul Constanța a suferit primul eșec din retur, la Tulcea

Delta s-a impus cu scorul de 2-0, după ce la pauză conducea cu 1-0. Ambele goluri au fost marcate de foști jucători ai Farului, Daniel Florea, în minutul 38 și Enache Câju, în minutul 56. În aceeași etapă Sportul Studențesc a pierdut, pe teren propriu, meciul cu ACS Buftea cu 1-2 iar CS Otopeni a învins pe Dinamo II cu 1-0. În urma acestor rezultate, Delta Tulcea a trecut pe primul loc în clasament, beneficiind și de faptul că meciul Săgeata Năvodari – Chindia Târgoviște a fost amânat cu o zi. Farul a rămas cu 10 puncte, până la finalizarea neprezentării echipei Sportul Studențesc în prima etapă din retur și ocupă ultimul loc în clasament. În etapa viitoare, Farul va juca acasă cu FC Botoșani.