Acasă > Sport > Florin Băcioiu este antrenorul anului 2015 desemnat de Consiliul Local Cumpăna

Florin Băcioiu este antrenorul anului 2015 desemnat de Consiliul Local Cumpăna

Antrenorul Florin Băcioiu de la secţia de rugby din cadrul AS Victoria Cumpăna, a primit din partea Consiliului Local, titlul de „Antrenorul anului 2015”, prin votul consilierilor întruniţi în şedinţă ordinară.
Campionatul naţional de minirugby a adus anul acesta mari succese echipelor de copii de la AS Victoria Cumpăna.
Competiţia s-a desfăşurat în patru runde, la Cheile Grădiştei, Iaşi, Constanţa şi la Bucureşti.
La etapa de la Bucureşti au participat peste 450 de copii cu vârste între 9 şi 14 ani. AS Victoria Cumpăna a ocupat primul loc la echipele sub 10 ani, iar la categoria sub 12 ani, s-a clasat pe locul al doilea.
La etapa de la Constanţa, la categoria de vârstă sub 10 ani, AS Victoria Cumpăna (antrenor, Florin Băcioiu; instructor sportiv, Belghin Orazacai) a ocupat locul întâi, iar în întrecerea sub 12 ani, s-a clasat pe locul al treilea.

AS Victoria Cumpăna a câştigat celelalte două runde, de la Cheile Grădiştei şi la Iaşi, la categoriile U-10 şi U-12.
Echipele U-10, U-12 şi U-14 de la această asociaţie sportivă, se pregătesc cu sprijinul autorităţilor locale, Primăria şi Consiliul Local Cumpăna.

Sursa: radioconstanta.ro