Fluier final. Săgeata Năvodari-FC Viitorul, scor 0-0

În urmă cu câteva minute s-a terminat partida dintre Săgeata Năvodari și FC Viitorul, din etapa a 23-a a Ligii I la fotbal. Scorul final este de 0-0.

LIVE TEXT

90 + 3′
Final de meci, Viitorul si Sageata au terminat la egalitate, 0 – 0
89′
Dulee îl deschide bine pe Roman, dar Balaru iese și respinge balonul
81′
Ultima schimbare la Viitorul, iese Deletici, intră Tudose
78′
Iese Guerra, intră Mihai Roman
77′
Axente șutează din cădere, dar Panagopoulos reține
75′
Iese Ilie Iordache, intră Tigoianu
74′
Răzvan Marin centrează perfect pentru Gavra, dar lovitura da cap trimisă de jucătorul abia intrat sterge bara porții lui Panagopoulos
72′
Ultima schimbare la Viitorul, iese Toșca, intră Gavra
Lazăr bifează astăzi meciul cu numărul 50 în Liga 1
67′
Iese Dică, intră Răzvan Marin! Banderola trece la Benzar
66′
Iese Băluță, intră Lazăr
63′
Băluță șutează, dar mingea trece puțin pe lîngă poarta apărată de Panagoulos
62′
Deletici centrează în careu, Balaru reține
60′
Ocazie mare pentru Săgeata, Ilie Iordache intră în careu, dar Balaru respinge șutul
55′
Deletici pătrunde în careu, dar șutează slab și Balaru respinge
52′
Larie este avertizat
51′
Lovitură lui cap al lui Dulee, Balaru prinde
49′
Axente pătrunde în careu, dar apărarea celor de la Săgeata respinge
40′
Puțanu a fost avertizat
46′
A început repriza secundă dintre Viitorul și Săgeata
45 + 1′
Sfarsitul primei reprize Final de primă repriză la Chiajna, Viitorul și Săgeata se află la egalitate, 0 – 0
44′
Cursă frumoasă a lui Mitriță pe partea stîngă, dar jucătorul Viitorului scapă mingea în afara terenului
Cătălin Anghel întâlneşte echipa pe care a luat-o în decembrie 2009 din C şi a dus-o în Liga 1, bifînd pe banca tehnică a acestora 39 de partide în “A”.
35′
Ilie Iordache îl depășește pe Puțanu, dar Balaru iese și reține balonul
30′
Mitrea trimite un șut puternic din lovitură liberă, mingea trece pe lîngă poartă
Săgeata şi Viitorul s-au întâlnit de 4 ori în Liga a 2-a, palmaresul fiind echilibrat: o victorie de fiecare parte, două remize.
21′
Primul șut pe spațiul porții al celor de la Săgeata, Balaru reține șutul expediat de Vezan
19′
Șut pe jos al lui Mitriță, Panagopoulos reține
18′
Suț puternic al lui Mitrea din marginea careului, mingea trece pe lîngă poartă
O singură partidă între cele două în Liga 1, meciul din tur câştigat de Săgeata cu 3-1, goluri Ţigoianu şi Roman dublă, respectiv Lazăr.
13′
Vezan încearcă un șut de la distanță, dar mingea trece mult peste
11′
Toșca centrează pentru Dică, a cărui lovitură de cap este respinsă peste bară de Panagopoulos
08′
Cursă frumoasă reușită de Băluță, care centrează în careu, dar Axente nu reușește să ajungă la balon
Mircea Axente bifeaza astazi meciul 100 in Liga 1
05′
Daminută vede cartonașul galben
05′
Primul șut spre poartă al Viitorului, Daminută execută o lovitură liberă, dar mingea trece peste
Viitorul, alături de Corona, cel mai slab atac – 16 goluri marcate! Săgeata, cea mai slabă apărare – 40 goluri primite!