duminică, 9 august 2020
Acasă > Sport > Granzii în suferință

Granzii în suferință

În etapa a 15-a, din liga secundă la fotbal, Farul Constanța  a jucat, în deplasare cu Unirea Târlungeni. Meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor scor 2-1 după ce la pauză rezultatul a fost egal, 1-1. Golul fariștilor a fost marcat de Bolat în minutul 23. Etapa a fost una nefavorabilă granzilor, FC Clinceni și CSMS Iași suferind eșecuri surprinzătoare. CF Brăila – FC Clinceni 3-1, SC Bacău – CSMS Iași 1-0, Rapid Suceava – Unirea Slobozia 1-2 . Dunărea Galați și ACS Berceni au stat în această rundă. Etapa viitoare pe 30 noiembrie, Farul Constanța va juca, acasă cu SC Bacău. După acest nou eșec calificarea în Play-off devine tot mai greu de realizat pentru formația pregătită de Ion Răuță și în zilele următoare s-ar putea să asistăm la alte măsuri administrative în cadrul clubului farist.