Înfrângere în Copou, pentru fariști

Farul Constanța a avut o misiune dificilă în etapa a 18-a, din Liga secundă la fotbal. Pe stadionul Emil Alexandrescu, din Copou, trupa pregătită de antrenorii Ștefan Nanu și Narcis Mohora a întâlnit una dintre pretendentele la promovare, CSMS. Constănțenii au promis două goluri între minutele 32 și 34. Primul de la Olah, din lovitură de la 11m și cel de al doilea de la Pălimaru, moment în care misiunea fariștilor a devenit foarte dificilă.  Partida s-a încheiat cu scorul 4-0 în favoarea ieșenilor.  Golurile au fost marcate de Pălimaru, în minutul 31, de Olah din penalty, în minutul 34, de Herghelegiu, în minutul 51 și de Dobre, în minutul 76. În aceeași rundă, s-au mai disputat jocurile Unirea Târlungeni – Rapid Suceava, FC Clinceni – Rapid București, Gloria Buzău – Dunărea Galați și ACS Berceni – Unirea Slobozia. CF Brăila și SC Bacău au stat în această rundă. Etapa viitoare se disputa sâmbătă, 15 martie, când Farul va juca, la Constanța, în compania formației Rapid București.

Redactor: Nicu Dolea