duminică, 9 august 2020
Acasă > Sport > Lovitură de Târnăcop

Lovitură de Târnăcop

Primul meci al rundei a III-a din Liga I la fotbal s-a disputat vineri pe Cluj Arena. Universitatea Cluj și Ceahlăul Piatra Neamț au încheiat la egalitate scor 1-1. Au marcat Târnăcop, pentru gazde și Golubovici, pentru oaspeți. Ceahlăul a evoluat din minutul 40 cu un om mai puțin, după eliminarea lui Gheorghiu. Deși au dominat în repriza secundă, gazdele au trebuit să se mulțumească cu un punct, primul din actuala ediție de campionat. Plăieșii de sub Pietricica  au adunat 4 puncte și se situează în prima parte a clasamentului. În această seară este programat meciul FC Botoșani – Săgeata Năvodari, iar duminică alte trei jocuri, Corona Brașov – Astra Giurgiu, Petrolul Ploiești – FC Brașov și Pandurii Tg. Jiu – Oțelul Galați.