vineri, 25 septembrie 2020
Acasă > Sport > Pauza lungă de care a avut parte Săgeata Năvodari nu le-a prins bine sportivilor

În etapa a 8-a din liga secundă la fotbal, dobrogenii au fost învinși cu scorul de 4-1 de liderul seriei Est, Sportul Studențesc. Curelea, autor al primelor 3 goluri încasate de Gordin, a fost principalul pericol pentru echipa vizitatoare. Singurul gol al năvodărenilor a fost marcat de Apostol care a egalat la unu. Din minutul 69 oaspeții au evoluat în inferioritate, Dyaby fiind eliminat pentru un fault dur. După meciul disputat pe stadionul Astra din Ploiești, Săgeata rămâne cu 11  puncte și ocupă locul 5 în clasament. Pentru Săgeata a fost primul eșec din acest sezon și jucătorii trebuie să treacă repede peste acest episod deoarece miercuri îi așteaptă un alt meci dificil la Năvodari, cu CS Otopeni. În etapa a 8-a, Farul Constanța a stat. Alte rezultate: Dunărea Galați – Dinamo II 2-0, Rapid Suceava – CS Buftea 0-0 și FC Botoșani – Unirea Slobozia 1-0. Partida Delta Tulcea – CF Brăila se va disputa duminică, de la ora 11.00.