•
  •
  •
  •

Echipa CSMS Iaşi a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Viitorul, într-un meci din prima etapă a sezonului 2014-2015 a Ligii I. Meciul a fost unul anost, cu foarte puține faze de poartă, în care cele două echipe au părut mai preocupate să nu greșească în apărare decât să construiască la mijlocul terenului și în atac.

CSMS Iaşi: Caparco – Mitici (Călugăru ’74), Cr. Munteanu, Mihalache, Voicu – Olah – Boşoi, Johnson (Dedu ’78), Creţu, L. Mihai – Pălimaru. Antrenor: Marius Lăcătuş.

FC Viitorul: Balauru – Manea, Ţîru, Mitrea, Puţanu – Daminuţă, Nedelcu (Hodorogea ’85) – Cîrstocea, Mitriţă, Fl. Tănase (Năstăsie ’67) – Rusu (Cioablă ’46). Antrenor: Bogdan Stelea.

Cartonaşe galbene: Creţu ’10, Mitici ’70, Călugăru ’86 / Daminuţă ’14.

Arbitri: Radu Petrescu (central) – Sebastian Gheorghe, Daniel Mitruţi (asistenţi) – Lucian Rusandu (rezervă).

Observatori: Irina Mîrţ, Iulius Nemţeanu.

La partida de la Iaşi au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.

Atacantului echipei FC Viitorul, Vlad Rusu, i s-a făcut rău la pauză şi a avut nevoie de intervenţia medicilor de pe ambulanţă. El a fost înlocuit înainte de începerea reprizei secunde cu Florin Cioablă.

Sursă foto: iasi.prosport.ro