miercuri, septembrie 18, 2019
Acasă > Sport > Reușită pentru Farul Constanța

Reușită pentru Farul Constanța

Farul Constanța a câștigat meciul din etapa A a Ligii secunde la fotbal, disputat la Constanța, în compania formației CS Balotești. Fariștii s-au impus cu scorul de 2-0, la capătul unui meci în care au fost superiori adversarului. Golurile victoriei au fost marcate în prima repriză de Ivănic, minutul 19 și Szalkai, minutul 36. Este o victorie de moral care urcă formația dobrogeană, cu o etapă înainte de finalul turului, până pe locul 7 al clasamentului, cu 11 puncte. În etapa viitoare, Farul se va deplasa la Slobozia, pentru meciul cu Unirea. În această rundă, în seria Est a Ligii secunde la fotbal, s-au mai înregistrat rezultatele Academica Argeș- SC Bacău, 2-1, Gloria Buzău – Unirea Slobozia, 1-0, CF Brăila – ASC Berceni, 3-0. Partida FC Voluntari – Rapid Suceava a fost amânată pentru duminică, 26 octombrie, ora 11.00, din cauza condițiilor meteo nefavorabile.