Acasă > Sport > Rezultate din prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa

Rezultate din prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa

Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi şi joi, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa:

Marţi

Levadia Tallinn (Estonia) – Pandurii Târgu Jiu (România) 0-0

Joi

Dila Gori (Georgia) – Aalborg (Danemarca) 3-0

Irtiş Pavlodar (Kazahstan) – Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina) 3-2

FK Ventspils (Letonia) – Jeunesse d’Esch (Luxemburg) 1-0

Mladost Podgorica (Muntenegru) – FK Senica (Slovacia) 2-2

Qarabag Agdam (Azerbaidjan) – Piast Gliwice (Polonia) 2-1

FC Honka (Finlanda) – Lech Poznan (Polonia) 1-3

Şahtior Soligorsk (Belarus) – Milsami Orhei (Moldova) 1-1

Dinamo Minsk (Belarus) – Lokomotiva Zagreb (Croaţia) 1-2

Beroe Stara Zagora (Bulgaria) – Hapoel Tel-Aviv (Israel) 1-4

Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina) – Botev Plovdiv (Bulgaria) 1-1

Skonto Riga (Letonia) – Slovan Liberec (Cehia) 2-1

Stromsgodset IF (Norvegia) – Debrecen (Ungaria) 2-2

Petrolul Ploieşti (România) – Vikingur Gota (Insulele Feroe) 3-0

Malmo FF (Suedia) – Hibernian (Scoţia) 2-0

Maccabi Haifa (Israel) – Kazar Lankaran (Azerbaidjan) 2-0

IL Hodd (Norvegia) – FK Aktobe (Kazahstan) 1-0

Rosenborg Trondheim (Norvegia) – St. Johnstone (Scoţia) 0-1

Tromso IL (Norvegia) – Inter Baku (Azerbaidjan) 2-0

Cernomoreţ Odessa (Ucraina) – Dacia Chişinău (Moldova) 2-0

IFK Goteborg (Suedia) – FK Trencin (Slovacia) 0-0

Anorthosis Famagusta (Cipru) – Gefle IF (Suedia) 3-0

Valletta FC (Malta) – FC Minsk (Belarus) 1-1

FC Differdange (Luxemburg) – FC Utrecht (Olanda) 2-1

KS Kukesi (Albania) – FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) 3-2

FC Thun (Elveţia) – Chikhura Sachkhere (Georgia) 2-0

FK Jagodina (Serbia) – Rubin Kazan (Rusia) 2-3

Jalghiris Vilnius (Lituania) – Piunik Erevan (Armenia) 2-0

Xanthi (Grecia) – Linfield FC (Irlanda de Nord) 0-1

Sparta Praga (Cehia) – BK Hacken (Suedia) 2-2

Hajduk Split (Croaţia) – FK Turnovo (Macedonia) 2-1

Astra Giurgiu (România) – Omonia Nicosia (România) 1-1

Trabzonspor (Turcia) – Derry City (Irlanda de Nord) 4-2

Vojvodina Novi Sad (Serbia) – Honved Budapesta (Ungaria) 2-0

Steaua Roşie Belgrad (Serbia) – IB Vestmannaeyja (Islanda) 2-0

Olimpija Ljubljana (Slovenia) – MSK Zilina (Slovacia) 3-1

Slask Wroclaw (Polonia) – Rudar Pljevlja (Muntenegru) 4-0

HNK Rijeka (Croaţia) – Prestatyn Town (Ţara Galilor) 5-0

KR Reykjavik (Islanda) – Standard Liege (Belgia) 1-3

Breidablik UBK (Islanda) – Sturm Graz (Austria) 0-0.

Sursa: Mediafax.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *