duminică, 20 septembrie 2020
Acasă > Sport > Rundă plină de surprize

Rundă plină de surprize

Revelația sezonului trecut, FC Botoșani, a început cu stângul noua ediție de campionat. În prima rundă, bucovinenii au cedat pe teren propriu în fața celor de la Gaz Metan Mediaș, cu scor de neprezentare, 0-3. Meciul a început halucinant pentru gazde, care au primit primul gol după numai 65 de secunde de joc, autor Todea. Nici repriza secundă nu a început mai bine pentru elevii lui Leo Grozav. În minutul 53, fundașul Ngadeu a comis hands în suprafața de pedeapsă, 11m și cartonaș galben. Fiind al doilea primit în acest joc, jucătorul a fost eliminat. Lovitura de pedeapsă a fost transformată în gol de Taher. Spre final, Figliomeni și-a înscris și el numele pe lista marcatorilor. Scor final, FC Botoșani – Gaz Metan Mediaș, 0-3. În runda următoare, botoșenenii vor juca, duminică, de ora 17.00, la Ploiești cu Petrolul, iar Gaz Metan se va duela luni la ora 18.30, la Mediaș, cu CSMS Iași.

Redactor: Nicu Dolea.