•
  •
  •
  •

Sageata Navodari a fost invinsa cu scorul de 0 la 1 de Dinamo Bucuresti intr-un meci din etapa a 16-a a Ligii I. Golul a fost marcat de cainii rosii in minutul 49 prin Curtean cu un sut plasat din 8 metri. In runda urmatoare, Sageata va juca cu CFR Cluj.

LIVE TEXT

90+3’Final de meci. Sageata – Dinamo 0-1

90’C. Munteanu a revenit în Liga 1 după aproape 8 luni, ultimul joc fiind pe 6 aprilie 2013, CFR-Dinamo 0-1.

89’Curtean dribleaza doi adversari si trimite pe langa poarta

88’Pogacsics retine executia lui Munteanu din lovitura libera

87’N’Doye comite hent la marginea careului si primeste galben

87’Iese Matei si intra C. Munteanu

85’Iese Grigoras si intra Iordache

83’Matei are o actiune buna in banda stanga, iar centrarea sa in fata portii e respinsa in ofsaid

76’Mera il loveste cu cotul in figura pe Matei si primeste rosu direct

74’Iese Elton si intra Zougoula

71’Chitu trimite din 14 metri peste poarta, dupa o minge respinsa gresit de fundasii dinamovisti

70’Iese Achim si intra Sorian

68’Iese Rotariu si intra I. Serban

66’Pogacsics retine sutul lui Rotariu

65’Rotariu primeste si el galben

64’Grigoras atinge mingea cu mana in careu, dar arbitrul nu acorda nimic

61’Fl. Popa primeste galben

57’Iese Roman si intra Chitu

54’Matei e faultat in careu de Mera, dar arbitrul ii acorda galben pentru simulare

53’Grigore trimite peste poarta din lovitura libera

49’GOL!!! Curtean deschide scorul, cu un sut plasat din 8 metri

46’V. Lupu primeste galben

45+1’Sfarsitul primei reprize Pauza

45+1’Tigoianu vede galben

44’D. Grigore vede galben dupa un fault asupra lui Roman

41’Grigoras centreaza pentru Roman, care e surprins in ofsaid

38’Elton ii paseaza ideal lui Matei, care suteaza de la 14 metri peste poarta

35’Pogacsics scoate de sub bara executia lui Grigore din lovitura libera

34’Matei e faultat la marginea careului de 16 metri si e lovitura libera pentru Dinamo

32’Rotariu urmareste o pasa lunga, dar Pogacsics iese si degajeaza

30’Vezan suteaza de la 20 de metri, putin pe langa poarta lui Naumovski

29’Pasa lui Thicot il surprinde in ofsaid pe Rotariu

23’Roman e surprins din nou in ofsaid

22’Roman scapa singur, dar este oprit pentru ofsaid

18’Vezan trimite pe langa poarta din lovitura libera

14’Mare ocazie a gazdelor. Grigoras trimite de la 20 de metri putin pe langa poarta

13’Achim primeste o centrare de la Grigoras si trimite pe langa poarta, din unghi

09’Pogacsics iese si retine centrarea lui Lazar

09’Vezan lufteaza in fata portii si acorda corner

04’Achim scapa mingea in aut si e posesie pentru Dinamo