Acasă > Sport > Săgeata a trecut de FC Voluntari

Săgeata a trecut de FC Voluntari

O nouă victorie pentru Săgeata Năvodari în meciurile amicale disputate în cantonamentul montan.

Elevii lui Cătălin Anghel au jucat azi la Ghimbav împotriva echipei FC Voluntari. Tehnicianul năvodărenilor a trimis în teren următorul 11:

Albuț – Cârje, Florin Pătrașcu, Damian, Bruno – Muzac, Bărbulescu – Ganea, Vezan, Eloy – Guerra.

Scorul a fost deschis în minutul 1 de FC Voluntari, dar jucătorii echipei Săgeata Năvodari și-au revenit rapid și au pus stăpânire pe joc, reușind în cele din urmă să se impună cu 2-1.

Pentru Săgeata Năvodari au marcat Eloy și Ganea. La scorul de 2-1, Vezan a ratat o lovitură de la 11 metri.

Din minutul 60, tehnicianul Cătălin Anghel i-a introdus în teren și pe ceilalți jucători din lot, efectuând mai multe schimbări.

Următorul meci amical, va fi disputat de Săgeata Năvodari joi, 14 august, la Câmpina, împotriva echipei Fortuna din localitate.