Săgeata Năvodari a remizat cu FC Minsk

Echipa de Liga I, Săgeata Năvodari a susținut aseară, ultimul meci din cadrul cantonamentului pe care îl efectuează în Antalya.

Formația antrenată de Cătălin Anghel a terminat la egalitate, 1-1 (1-0) cu FC Minsk din Belarus.

Dobrogenii au deschis scorul prin fundașul Cr. Munteanu în minutul 30 iar adversarii au egalat prin Kilenko în minutul 64.

Săgeata Năvodari: Panagopoulos, Peteleu, Fl. Popa, Cr. Munteanu, D. Lopes, Dulee, Muzac, Fl. Achim, Vezan, Deletic, Guerra.

În repriza secundă au mai evoluat: Tigoianu, I. Iordache, Borja, Vieru, Chiacu.

Formația dobrogeană a încheiat cantonamentul din Turcia, neînvinsă, cu trei victorii și două egaluri, în ordine: 1-1 cu Shakhtar Karagandy (Kazahstan), 2-1 cu Rapid București, 4-0 cu Olimpic Sarajevo (Bosnia-Herțegovina), 1-0 cu FC Dila Gori (Georgia) și 1-1 cu FC Minsk (Belarus).

Astăzi, la ora 16,45 lotul echipei Săgeata va ateriza, cu o cursă aviatică pe Aeroportul Otopeni.