miercuri, septembrie 18, 2019
Acasă > Sport > Simona Halep, direct în turul doi la Stuttgart

Simona Halep, direct în turul doi la Stuttgart

Simona Halep, favorită nr. 2 la Stuttgart, după Maria Şarapova, şi-a aflat potenţiala adversara din optimi, fază a turneului unde este calificată direct. Simona Halep a fost desemnată cap de serie numărul 2 la turneul de la Stuttgart . În turul secund al competiției pe care Maria Sharapova a câștigat-o în ultimii trei ani, Halep va juca împotriva învingătoarei din meciul dintre Garbine Muguruza şi Barbora Strykova. Halep a mai întâlnit-o pe Muguruza (locul 20 WTA) de două ori, de fiecare dată impunându-se sportiva spaniolă. Tot două întâlniri are Halep şi cu Barbora Strycova (locul 23 WTA): românca s-a impus anul acesta, în primul tur la China Open, scor 6-1, 6-4, iar sportiva cehă a câştigat în 2010, în calificările turneului de la Paris, scor 6-1, 6-4.