miercuri, octombrie 23, 2019
Acasă > Sport > Simona Halep prezintă trofeul cucerit la Wimbledon. Întâlnire cu fanii de la Constanța

Simona Halep prezintă la Constanța trofeul cucerit la Wimbledon.

Prima sportivă din România care a câștigat competiția londoneză se va afla mâine, alături de fanii săi.

Evenimentul va începe, la ora 17:00, la Sala Sporturilor de unde  Simona Halep va pleca la bordul unui autobuz etajat pe traseul bd. Tomis-Termele Romane-Regina Elisabeta-Piața Ovidiu.

Primăria Constanța anunță că  Piața Ovidiu va găzdui și un concert Ștefan Știucă & The Mob, iar la ora 17:30 Simona Halep va urca pe scenă unde va avea parte de multe surprize.

Halep a câştigat, sâmbătă, turneul de la Wimbledon, după ce a învins-o pe americanca  Serena Williams, scor 6-2, 6-2.

Jucătoarea de tenis din România a obţinut astfel cel de-al doilea său titlu la un turneu de Grand Slam, după cel de anul trecut de la  Roland Garros.

Sursa: Primăria Constanța