Victorie pentru CS Năvodari

Victorie dramatică obțnută de CS Năvodari, în etapa a 4-a, din Liga Națională. Dobrogenii s-au impus cu scorul de  14 -13 în deplasare de la Iași, cu Poli Unirea. Meciul a fost echilibrat, ambele echipe reușind câte un eseu. Cel al oaspeților fiind marcat de Grigoraș, în ultimele minute de joc. Alexandru Trandafir a reușit transformarea și echipa pregătită de antrenorii Cristian Husea, Cornel Suciu și Viorel Năstase își trece în cont 4 puncte extreme de importante. Rezultatul vine în urma unui joc în care formația din nordul litoralului a jucat minute bune în inferioritate, arbitrul întâlnirii fiind foarte exigent cu oaspeții și mult mai îngăduitor cu gazdele. În următoarele două runde, CS Năvodari va juca pe teren propriu cu Steaua U 23  și Știința Petroșani.