luni, septembrie 23, 2019
Acasă > Sport > Victorii categorice

Victorii categorice

Meciurile Viitorul Constanța- Săgeata Năvodari din cadrul Campionatului Național de juniori A și B la fotbal, restanță din etapa a 5-a, s-au disputat. miercuri, pe terenul central de la Academia Hagi. La juniori A, au învins gazdele cu scorul de 6-1. Golurile au fost marcate de Dan Panait, Cristian Ene și Paul Iacob, fiecare trecându-și în cont câte o dublă, respectiv Alexandru Scarlat. Meciul a fost echilibrat doar în prima repriză în care gazdelea au condus cu 1-0. Repriza secundă le-a aparținut în totalitate elevilor lui Vasile Mănăilă și scorul a luat proporții. La juniori B, meciul nu a avut istoric, 8-0 pentru gazde.

În clasamentele celor două categorii de vârstă, Viitorul este lider detașat. Săgeata ocupă locul 6 la A și 9 la B.

Sâmbătă, 18 octombrie, în runda a  8-a, Săgeata va juca la Năvodari cu CSS Tecuci, Viitorul, acasă cu Dunărea Călărași, Farul la Galați cu Dunărea, iar Performer la Constanța cu Delta Tulcea.

Redactor: Nicu Dolea