CUPA LIGII: Dinamo – Concordia 1-1. Ilfovenii joacă finala cu Steaua

Concordia Chiajna s-a calificat în finala Cupei Ligii la fotbal după ce a încheiat la egalitate, 1-1, partida de aseară cu Dinamo Bucureşti în manşa retur din semifinale.
Dinamo a deschis scorul prin Gnohere în minutul 13 iar Bucurică a egalat în minutul 77.

Doi jucători au primit cartonaşul roşu şi au fost eliminaţi:Vlad Olteanu de la echipa bucureşteană, în minutul 25 şi Gabi Giurgiu, în minutul 85 de la Concordia Chiajna.Dinamoviştii au fost nemulţumiţi de arbitraj şi au reclamat faptul că portarul Bălgrădean trebuia eliminat din joc după ce a atins mingea cu mâinile în afara careului de 16 metri.

Au evoluat :
Dinamo Bucureşti / Cerniauskas – Puljic, Mevlja, Nedelcearu – Corbu (71 Batin), Ekeng (46 P. Anton), Palic (cpt.), Vl. Olteanu – Romario – Essombe (33 D. Rotariu), Gnohere;
Concordia Chiajna / Bălgrădean – Bărboianu, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurică – G. Giurgiu, Obodo (cpt.), N. Roșu (51 M. Pena), M. Cristescu (78 Ad. Cristea) – Milevskyi (62 Garcia).

În finală, Concordia va juca împotriva echipei FC Steaua Bucureşti care a trecut de Astra Giurgiu în penultimul act, cu 1-0 în manşa tur apoi cu 2-0 în retur.

Sursa: radioconstanta.ro