CVM Tomis Constanța a câștigat mai greu decât se aștepta meciul din runda a 15-a a Diviziei A1 la volei masculin

Voleibaliștii de la CVM Tomis Constanța nu au prins o zi deosebită, miercuri, în Sala Sporturilor. Jocul elevilor antrenorului Martin Stoev a suferit la toate capitolele și victoria a venit mai greu decât se aştepta. Într-un meci contând pentru etapa a 15- a din Divizia A1, scor final CVM Tomis Constanța – CSM Agronomia București 3-1. Gazdele au câștigat primul set la 18, l-au pierdut pe cel secund la 23 și s-au impus în următoarele două la 23 și 19, dar nu fără emoții. Cele 3 puncte obținute mențin echipa constănțeană pe primul loc în clasament. În aceeași rundă, Remat Zalău a învins cu 3-1 pe Dinamo București, iar Unirea Dej a trecut cu scorul de 3-0 de Știința Baia Mare. SCM U Craiova, formația de pe locul doi, a stat în această rundă. După15 etape, podiumul Diviziei A1 este ocupat în ordine de CVM Tomis Constanța, SCM U Craiova și Unirea Dej. Pentru CVM Tomis urmează o pauză competițională până pe 13 februarie, când este programat meciul de la Cluj, cu Universitatea.