Fluier final. ACS Berceni-Săgeata Năvodari, 2-1

ACS Berceni învinge, pe teren propriu, formația Săgeata Năvodari, cu scorul de 2-1. Meciul din etapa a XII-a a Ligii secunde l-a fotbal nu a fost lipsit de ocazii de gol. Pentru gazde au înscris Al. Nistor, în minutul 24 și C. Mihai, în minutul 64, iar pentru oaspeți a marcat Srdic, în minutul 87. În etapa a XIII-a, sâmbătă, 15 noiembrie, de la ora 11, Săgeata Năvodari va întâlni pe CS Balotești, pe stadionul Flacăra din Năvodari.

Min.87. Scor 2-1. Srdic şutează de pe la 16 metri şi mingea este scăpată în poarta de portarul din Berceni.

Min.64. Scor 2-0. Centrarea din partea stângă a lui C. Mihai ajunge în careul de 6 metri de unde nou intratul Orlando aflat singur înscrie uşor.

Min.63 ⇔ Ciuică este schimbat cu B. Mărunţelu

►Min.54 Căpitanul Muzac este desemnat să execute, însă şutul acestuia se duce peste poartă

Min.54 Eloy este faultat în careu şi se acordă lovitură de la 11 metri.

Min.46 ⇔ M. Chiţu este schimbat cu Cr. Ganea

Min.46 ⇔ Al. Nistor este schimbat cu Orlando

Min. 45, Srdic reia cu capul pe lângă poartă, din 6 metri lateral stânga

►Min.24. Scor 1-0. Al. Nistor înscrie prin alunecare după o centrare venită pe jos din partea stângă de la C. Mihai.